Otomotiv Otomasyonu

Otomotiv Otomasyonu
 

Türkiye’de 1960’lı yıllardan önce ithal ikamesi amacı ile kurulan otomotiv sektörü, 1970 yılında ivme kazanmıştır. Yerli ana sanayinin faaliyete geçmesine bağlı olarak da, aynı yıllarda yan sanayi de gelişme göstermiştir. 1990’lı yıllarda gelişen otomotiv sektörü ihracata yönelik rekabetçi bir sanayi niteliğini kazanmıştır. Günümüzde ise Türk otomotiv ana ve yan sanayi, küresel otomotiv sanayinin ayrılmaz parçası olmuştur.
Bu nedenle otomotiv sanayinde uygulanan üretim yöntem ve teknolojilerin küresel rekabete ayak uydurması, uluslararası düzeydeki firmaların kullandıkları yöntem ve teknolojilere paralel olarak gelişme göstermesi şarttır. Sektör uzay-havacılık sanayisinden sonraki en karmaşık teknoloji gerektiren sanayi dalıdır. Pazardaki yoğun rekabet nedeni ile karlıklık ve müşteri tatmini ancak teknolojik gelişmelerle sağlanabilmektedir. Sektörde sürekli gelişim esastır. Netsis otomotiv sektörü çözümleri sektörün tüm ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde geliştirilmiştir.
Netsis otomotiv sektörü çözümleri ile sadece üretimin değil, uluslararası müşteriler ve tedarikçiler de dahil olmak üzere tüm iş süreçlerin entegrasyonunu sağlanmaktadır. Netsis’in otomotiv sektöründen çok sayıda müşterisinin, sektöre özel beklentilerine paralel olarak geliştirilen Netsis otomotiv çözümleri; zorlu bir yapıya sahip sektörün iş süreçlerinde; tedarik zinciri yönetiminden stok kontrolüne üretim planlamasından insan kaynakları uygulamalarına ve finansal süreçlere kadar uçtan uca çözümler sunmaktadır.

Esnek yapısı ile büyük ve orta ölçekli işletmelere kolayca uyarlanabilen Netsis otomotiv sektörü çözümleri işletmenize hızlı hareket, maksimum verimlilik, minimum stok ve kaliteli üretim avantajları sağlamaktadır.
Netsis otomotiv çözümleri ile;

 • Gelişmiş planlama fonksiyonları yardımıyla MRP1, MRP2, tezgah yükleme süreçlerinin yönetilmesi sağlanmaktadır.
 • Açılmış iş emirleri plan revizyonuna göre otomatik olarak güncellenmekte, revizyonlar arasındaki fark raporlanabilmektedir.
 • Kesinleşen ve planlanan sipariş özelliği ile satın alma planı oluşturabilmektedir.
 • B2B özelliği ile tedarikçi ve ana firmalar arasında entegrasyon sağlanabilmektedir.
 • Etkin depo yönetimiyle ve üretimde barkod ve RFID yardımıyla hızlı ve anlık veri toplanabilmektedir.
 • Kalite kontrol boyutunda hammadde, mamul, iade bazında kalite kontrol değerlerinin tedarikçi ve evrak bazında takibi yapılabilmektedir.
 • İleriye dönük olarak tedarikçi performansı gibi analiz verileri toplanabilmektedir.
 • Minimum sipariş miktarı, lot takibi, tedarik süreleri gibi tedarikçi planlama bilgileri planlamanın her adımında dikkate alınarak, tedarikçi kapasitesine göre planlama yapılabilmektedir.
 • Gerektiğinde tedarikçi kapasitesine göre alternatif tedarikçi kolaylıkla belirlenebilmektedir.
 • Ürün yaşam döngüsünün her adımında ürünün seri ya da lot takibi ile izlenebilirlik sağlanmaktadır.
 • Yine sektöre özel makinelerin periyodik bakımlarının takibi, arıza kayıtlarının ve bakım emirlerinin takibi makine bakım modülü ile sağlanabilmektedir.

Faydalar

 • Netsis çözümleri otomotiv sektöründe faaliyet gösteren şirketlerin şirket içi iş – üretim süreçlerinin ve şirketler arası süreçlerin entegrasyonunu sağlayarak tüm ihtiyaçlarına cevap vermektedir.
 • Netsis otomotiv sektörü çözümleri ile tedarikçi, üretici, satıcı ve müşteriler arasındaki işbirliği portallar aracılığı ile sağlanarak; siparişlerin, sevkiyatların, ödemelerin, üretim planının takibi online olarak yapılabilmektedir.

 

Bize Ulaşın!

  Teklif ya da bilgi almak için
  0232 462 59 59 ya da formu doldurun!