Network ve Güvenlik Çözümleri

Güvenlik

Günlük yaşantımızın vazgeçilmez bir unsuru haline gelen İnternet; kullanımda sağladığı büyük yararlarla birlikte iyi niyet taşımayan kişi ve grupların yaratmakta olduğu ciddi riskler sebebiyle “Bilgisayar güvenliği” kavramını herzamankinden daha çok önemle ve öncelikli olarak gündemde tutmaktadır.

5651 sayılı “İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi” Kanunu ve İlgili Yönetmelikleri çerçevesinde, kurumların bünyesindeki sağlanan tüm internet trafiğinin kontrol edilerek, ziyaret edilen sitelerden konusu suç oluşturan içeriklere erişimi olanların filtrelemeleri ve tanımı 5651 sayılı yasa ve yönetmeliklerde yapılmış olan “İç IP Dağıtım Logları”nın kayıtlarının tutulması ve saklanması tüm kurumlar için zorunluluk olmuştur.

ADAPA 5651 ile tam uyumlu çözümler sunar.

Yapısal Kablolama

Müşterilerimizin yapısal kablolama ve ağ teknolojileri ile ilgili talep ettikleri tüm hizmetler, iletişim ve ağ projelerinin tasarımı aşamasındaki her türlü fizibilite, mühendislik ve danışmanlık hizmetleri ile projelerin gerçekleşme sürecinde kurulum ve destek hizmetlerini gerçekleştiriyoruz.

Müşterilerimiz tarafından talep edilen bu hizmetler ve ürünler ile ilgili projenin tasarımı sırasında mühendislik, fizibilite, danışmanlık hizmetleri vermekteyiz. Ve bu projelerde Cat5e, Cat6, Cat7, Multi Mode ve Single Mode F/O kablolar kullanılarak çözümler sunmaktayız.
ADAPA, uzman kadrosunun network sistemlerine bütünsel bakışı ve tecrübesi ile müşterilerine sorunsuz ve yıllarca kullanabilecekleri yapısal kablolama sistemleri kurar.

Yapısal Kablolama Sistemleri kritik iş uygulamalarının üzerinde çalıştığı network sisteminin en uzun süre kullanılan parçasıdır. Network sistemlerinin kablolama alt yapısı kadar uzun kullanılan başka hiç bir elemanı yoktur. Bu denli önemli olan kablolama alt yapısı kurumların toplam network yatırımlarının çok küçük kısmını oluştururken, karşılaştığımız network problemlerinin büyük bölümünün temelinde ise hatalı tasarlanmış ve uygulanmış kablolama sistemleri tespit edilmiştir.

Müşterinin talepleri doğrultusunda ses-görüntü, data iletişimi için hız kriterleri belirlenir. Bu talepler doğrultusunda müşterinin bina içi ve bina dışı keşifleri yapılarak en uygun ürünler tespit edilir. Yapısal kablolama işlemleri; keşif, projelendirme, kuruluş, test ve sertifikalandırma işlemlerini kapsar. Çözüm ortağı olduğumuz ve üreticiye göre değişen 15, 20 ve 25 yıllık performans garantisi verilen kablolama çözümlerimizde AMP, Legrand, Molex, Lucent, HCS gibi konusunda en iyi olan üreticiler ile işbirliği yapmaktayız.