Genius Puan Yazılımı

Genius Puan Genıus Ofisin İçerisinde Bir Modüldür

Mağaza ofis işlemlerinin takip edildiği ara ofis programıdır.Ürün tanımları, kasiyer tanımları, mağaza reyon, müşteri tanımları bu bölümden yapılır.Satış, KDV, kasiyer ve diğer raporlar için kaalardan gönderilen bilgiler değerlendirilerek ilgili database dosyaları oluşturulur.PCN programı ile de mağaza detaylı yada özet satış bilgilerinin arka ofis programına aktarilması sağlanır.
Modüler ve teknolojik bir program olma özelliği nedeniyle preakende sektörünün ihtiyaçları doğrultusunda geliştirilmektedir.Genius;kredili işlemler,loyalty kart uygulaması promosyon, stok, sipariş ve envanter işlemlerinin yapılması, EFT POS bağlantısı, el terminali ile satış ve stok sayım uygulamalarını mümkün kılar.

Bazı Genel Özellikler
• Kasaları online takip edebilme
• Yazıcı, barkod yazıcı, el terminalleri gibi çeşitli çevre birimleri bağlayabilme
• Birim tanımlayabilme özelliği
• Tekstil sektörü için DCS satış desteği
• Bir stok kartında istenilen sayıda barkod tanımlayabilme
• 5 farklı ürün fiyatı tanımlayabilme
• Verilerin otomatik olarak yedeklenmesi
• Ürün ve raf etiketi basabilme
• Gün sonu işlemlerinde kasiyer mutabakatı sağlayabilme
• Teraziye ürün bilgisi gönderme
• Server ve kasalar arası mesajlaşma
• Personel bilgileri takibi
• Merkez’de mağazalar bazında raporlama
• Satışların merkeze otomatik çekilmesi
• Ürün değişiklik bilgilerinin merkezden mağazalaraotomatik gönderilmesi
• Merkezden mağazalara her türlü bilginin (kullanıcı, promosyon gibi.) gönderilebilmesi
• Üye müşteri tanımları
• Satıcı raporları

Güvenlik, Yetki
Tanımlanan şablon yapıları ile kullanıcı, kasa ve ürün bazında ayrı ayrı işlem yetkilerinin verilmesi, işletme açısından yüksek güvenliğin sağlanması gerekli olan işlemlerde detaylı onay ve anahtar yetki yapısının kullanılması.

a) Promosyon Modülü
Günümüz perakende işletmelerinin, en önemli ihtiyaçlarından biri olan promosyon, Genius’un en önemli modüllerinden birini oluşturur. Müşteri kartı kullanımı ile müşterilere özel promosyonlar düzenleyebilme ve müşteri davranışlarını izleyebilme olanağı veren Genius Promosyon modülü, otomatik ürün indirimleri, kasiyer indirimleri, tanımlı müşteri indirimleri, kart grup promosyonları, ödeme hediye uygulamaları gibi pek çok önemli uygulamanın işletme tarafından kolaylıkla hayata geçirilmesini sağlar.

Pick&Mix: Promosyon modülünün en önemli gelişmelerinden biri Pick&Mix modülüdür. Pick&Mix farklı ürünlerin belirli koşullarda bir araya gelmesi durumunda indirim yapılmasını sağlayan bir promosyon yöntemidir. Pick&Mix (PM) promosyonlarının tümü toplamdan sonra ürün indirimi olarak uygulanır ve kasiyer, toplama bastığında, müşterinin Pick&Mix ve diğer promosyonlardan ne kadar indirim kazandığı ve ne kadar ödeme yapması gerektiği kasiyer ekranında görüntülenir.

b) Merkez-Mağaza Modülü
Merkezden mağazaya ya da mağazadan merkeze bağlantı ile data transferinin otomatik yapılmasını sağlayan Merkez-Mağaza Modülü, iletişim sorununu ve beraberinde oluşacak tüm problemleri çözer. Altyapıya uygun olarak telefon, kiralık hat, internet ya da e-mail aracılığla bağlantı kurar.

c) Kredili Modül
Kredili satış işlemleri konusunda satış noktasına önemli bir hareket olanağı sağlayan Kredili Modül, mağazanın kendi kredi sistemini de kurmasına olanak verir.

d) Stok-Envanter-Sipariş Modülü
Bu modül, mağazaların stok, envanter ve sipariş takiplerini hızlı olarak gerçekleştirebileceği gibi, merkez, mağaza ve tedarikçi arasındaki sipariş işlemlerinin de hızlı ve güvenli olarak sonuçlanmasını sağlar.

e) Communicator & Genius Talk
Genius Communicator and Genius Talk Merkez mağaza otomasyonunda merkez ile mağazalar arası veri alışverişi için kullanılmaktadır. Genius Comminicator Server mağazalarda çalışmakta, Client tarafı ise merkezde çalışmaktadır. Merkez RAS yada IP adresi ile mağazaya bağlanmakta ve transfer işlemlerini gerçekleştirmektedir. Genius Talk da ise bu işlemi tersten yapımaktadır. Mağazalar merkeze bağlanmakta ve transfer işlemlerini yapmaktadırlar. Mağazaların merkeze bağlantısı ise internet üzerinden olmaktadır. Genius Talk ayrıca bir bağlantı kurma işlemi yapmamaktadır.

f) Puan Modülü
ON-LINE olarak çalışan puan modülünde kasalarda satış yapıldıkça alınan puanlar mağazada bulunan Server’da depolanır. Puan kazanılma bilgisi Server ile bağlantı açıksa anında değilse ilk açık olduğunda merkeze gönderir.

Mağazalarda bulunan Kiosk’lar aracılığı ile müşteriler merkeze bağlanarak puanlarını sorgulayabilir, kazandıkları miktarlarda indirim çeklerini –merkezi bilgiler baz alınıp kontrol edilerek- basabilirler.

Basılan bu çekler kasalarda indirim olarak kullandırılır.

Kasalar da Puan kazanmanın yanında Puan sorgulaması ve Puanların para karşılıklarının ödeme olarak harcanması, iade işlemlerinde kazanılan puanların iade edilmesi sağlanmaktadır. ( iade ve harcama işlemleri için hattın açık olması gerekmektedir )

Puan modülü Promosyon modülü ile birlikte kullanularak istenilen üzrünlerde katlı puan kazandırmak veya belirli müşterilere o alışverişlerinde extra puan kazandırmak mümkündür ( Öğretmenler gününde öğretmenlere 2 kat puan gibi )

Bize Ulaşın!

    Teklif ya da bilgi almak için
    0232 462 59 59 ya da formu doldurun!